Kill by Skill - zawody street workout

 

Druga edycja:

Termin: 29.02 i 01.03.2020 

Miejsce: Klub Mayday, ul. Perseusza 11, 67-200 Głogów

29.02 wystartowało 28 zawodników, w tym dwóch zza granicy :)

Pierwszy etap składał się z bitew pomiędzy zawodnikami, którzy zostali losowo dobrani w pary. Połowa przeszła do finału.
W finale każdy z zawodników miał do wykonania tylko 10 elementów i najwięcej punktów mógł uzyskać wykonując 5 figur statycznych i 5 dynamicznych w jednym kombo.
Emocji nie brakowało. Wśród startujących były osoby ze sporym doświadczeniem startowym, ale mogliśmy też zobaczyć debiutantów. Poziom był extremalnie wysoki, strach pomyśleć co będzie w kolejnej edycji!
Podium zajęli:
1 miejsce Patryk Musielak
2 miejsce Karol Siwek
3 miejsce Krzysztof Sobolewski

Podobna sytuacja miała miejsce 01.03 podczas zmagań w kategorii siłowo-wytrzymałościowej: 18 zawodników podjęło wyzwanie. W etapie eliminacji mieli wykonać jak największą liczbę powtórzeń w ciągu 1 minuty (muscle up, podciągnięcie +15kg, dip +30 kg, przysiad ze sztangą o wadze 100% masy zawodnika)
Spośród wszystkich startujących, 6 osób przeszło do finału i tam wykonywano te same ćwiczenia, ale zmieniło się obciążenie (muscle up +4kg, podciągnięcie +30 kg, dip +60 kg i przysiad 150% masy zawodnika). 
Walka o podium trwała nadzwyczaj długo i mieliśmy przyjemność oglądać podwójną dogrywkę o drugie miejsce.
W efekcie podium wyglądało następująco:
1 miejsce Dawid Adamczak Trenuje
2 miejsce Paweł Piontkowski
3 miejsce Mariusz Szczepanowski

Wszystkim zawodnikom, a w szczególności zwycięzcom, gratulujemy! To było mega widowisko!

Podczas zawodów został wyróżniony również Marcin Dytko, który mimo tego, że nie dostał się do finału, otrzymał przepustkę do Mistrzostw Polski Street Workout od Polska Federacja Street Workout i Kalisteniki
Niespodzianką było również to, że nie tylko pierwsze miejsce, ale całe podium kategorii siłowo-wytrzymałościowej przechodzi do Mistrzostw bez etapu eliminacji!

My gratulujemy Szymonowi, najmłodszemu i najlżejszemu zawodnikowi Kill by Skill 2 - zawody street workout, który rozwalił system swoją mocą! Swoją drogą, Szymon, czym Cię karmią? :P

Gratulacje należą się Dariusz Dąbrowski i Damianowi Matuszczakowi, którzy reprezentowali dumnie SWG i nasze miasto

Post nie ma końca, ale podsumowania z reguły takie bywają ;)
Kill by Skill nie odbyłoby się bez przychylności głogowskich instytucji, firm i osób prywatnych.
Dziękujemy naszym partnerom:
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie i Klub Mayday oraz Bartek Adamczak Agnieszka Lewandowska Robert Mazurkiewicz Rafał Pawlak Stasia, Zdzisiu i wszyscy pozostali - za bezpłatne użyczenie nam miejsca do zawodów (street na scenie prezentuje się kapitalnie), za sfinansowanie nagród i pucharów dla zwycięzców, za potencjał ludzki i obsługę zarówno budynku, dźwięku, transportu i całej reszty 
IRON Studio - za wsparcie finansowe i w sędziowaniu Mateusz Sinkiewicz i Agnieszka Magierska 
SWS Invest Sp z o o - za to, że co roku jesteście z nami i wspieracie nas finansowo 
Społem Głogów - za wsparcie w postaci wody do picia - przydało się nam wszystkim, bo atmosfera była gorąca 
PWiK w Głogowie sp z o.o. - za nagrody dla zawodników 
Stronghold Gym - za sprzęt, za wsparcie na podeście do siadów (Piotr Zybaczyński)  i Wy wiecie za co jeszcze 
Polska Federacja Street Workout i Kalisteniki - za sędziowanie Maksym Riznyk, za wsparcie merytoryczne Karla Riznyk, za pomoc w promocji i za puchy Tiger Energy Drink, ale najważniejsze, że zawodnicy dostali przepustkę na Mistrzostwa Polski w Karkowie TIGER Street Workout Poland Championships 2020 
Dziękujemy pozostałym sędziom: Krzysiek Susidko Jakub Nawrot Bartek Wójcik Mateusz Sinkiewicz
Radio Elka Głogów Polkowice Lubin Legnica za patronat medialny i darmową reklamę 
Piotr Gajek - za gadanie, za zdjęcia i filmik 
Bartek Wójcik - za komentarz dla freestyle i za look sceniczny 
Monika Kapica - za świecenie i klimat 
Za pomoc w montażu, demontażu i transporcie: Pawel TomczakMarcin PryszczewskiPaweł FuBas MaciejArtur Żuber, Darek i Damian
Za tłumaczenie z sąsiadami Szymon Ka
Za obsługę biura zawodów: Paulina TomczakWojciech KorzeniewskiKlaudia Dąbrowska
Za foto: Piotr Motzart Michalski - jest sztos!
Za video podziękujemy wkrótce Dawid Bakusiewicz Fotograf
Jedzonko od Kanapki do Łapki 

Na koniec dziękuję za każde dobre słowo, za konstruktywną krytykę, za sugestie i podpowiedzi.
Dziękuję za pozytywne opinie (a jest ich od groma) 
Dziękuję za wszystkie udostępnienia, posty i relacje!

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Regulamin 2020

Lista startowa

 

 

Pierwsza edycja: 23-24.02.2019, sala koncertowa MCK Mayday w Głogowie.

23.02.2019 dwudziestu zawodników (18 Polaków i 2 Czechów) kategorii freestyle stanęło do rywalizacji o wejście do finału. Poziom tegorocznych zawodów był imponujący. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności, a atmosfera, światła i publiczność uświetniły nasze wydarzenie.

Podium:
I msc Karol Siwek
II msc Patryk Musielak
III msc Bogdan Ponomarenko

24.02.2019 12 zawodników podzielonych na dwie kategorie wagowe (do 80 kg i powyżej 80 kg) zmierzyło się z trzema etapami w rywalizacji siłowo-wytrzymałościowej. W etapie eliminacji do wykonania był set na czas, który składał się z 5 wejść siłowych na drążek, 15 podciągnięć, 20 dipów, 20 wskoków na skrzynię i 40 pompek. W drugim etapie zawodnicy wykonywali ćwiczenia w formule time up, czyli w ograniczeniu czasowym, tym razem były to 2 minuty, a do zrobienia były: wejścia siłowe z obciążeniem 4 kg, podciągnięcia +15 kg, dipy +30 kg oraz przysiady ze sztangą o wadze równej 100% masy ciała zawodnika. W starciu finałowym ćwiczenia pozostały bez zmian, zmieniły się jednak obciążenia: wejścia siłowe +8 kg, podciągnięcia +30 kg, dipy +60 kg i przysiady ze sztangą o wadze 150% masy ciała zawodnika.

Podium:

kategoria do 80 kg:
I msc Emil Szymczak
II msc Mikołaj Wierzchoń
III msc Paweł Piontkowski

kategoria powyżej 80 kg:
I msc Rafał Rogalski
II msc Piotr Janas
III msc Damian Matuszczak

Po raz pierwszy w historii zawodów street workout na podium stanął głogowianin i członek naszego klubu. Damian, gratulacje!

Tradycyjnie, podczas zawodów odbyła się zbiórka pieniędzy dla potrzebującego. Tym razem naszym wyborem był Michałek Kowal, który cierpi na bardzo rzadką chorobę, to ceroidolipofuscynoza, która degraduje komórki ośrodkowego układu nerwowego doprowadza do wyniszczenia całego organizmu. Choroba ta dotyka 2-4 osoby na 100 000 żywych urodzeń i nie jest leczona w Polsce! Nadal otwarta jest zbiórka i wciąż można pomagać: https://zrzutka.pl/tx8uz8

 Regulamin 2019

 

W latach 2017 i 2018 również odbyły się zawody street workout w Głogowie pod nazwą Bitwa o Miedziową Rudę Calisthenics Edition. Obie edycje zrealizowaliśmy w Progress Głogów (dawny Crossfit Głogów) i obie spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników i publiczności.

2017:

 2018: